• -165,00 €
SOLUTION WIN 200 AC/DC
search
 • SOLUTION WIN 200 AC/DC
 • SOLUTION WIN 200 AC/DC z boku
 • SOLUTION WIN 200 AC/DC spredu a z boku
 • SOLUTION WIN 200 AC/DC spredu
 • Príslušenstvo k SOLUTION WIN 200 AC/DC
 • SOLUTION WIN 200 AC/DC

SOLUTION WIN 200 AC/DC

824,00 €
659,00 €   s DPH Ušetríte 165,00 €

549,17 €   bez DPH

WIN 200 AC/DC, je jednofázový kompaktný pulzný zvárací invertor určený pre zváranie TIG-om, v módoch zvárania TIG DC, TIG DC Pulz, TIG AC/DC a doplnkovo aj MMA.

Množstvo
Na skladePotrebujete poradiť?
Zavolajte nám.


+421 917 845 071
Po - Pi: 07:30 - 16:00

Popis produktu


WIN 200 AC/DC, je jednofázový kompaktný pulzný zvárací invertor určený pre zváranie TIG-om, v módoch zvárania TIG DC, TIG DC Pulz, TIG AC/DC a doplnkovo aj MMA. Umožňuje vysokokvalitné zváranie netaviacou sa volfrámovou elektródou v ochrannej atmosfére plynu a to:

 • hliníka a jeho zliatin (striedavým prúdom v móde TIG AC/DC)
 • ocele a nereze (jednosmerným prúdom TIG DC, alebo jednosmerným pulzujúcim prúdom TIG DC Pulz).

Všetky potrebné parametre si viete nastaviť na prehľadnom ovládacom paneli s intuitívnym ovládaním. Odskúšané nastavenia si potom môžete uložiť až do šiestich pamäťových miest a mať ich tak neustále pred pripravené pre opakujúce sa zváračské práce. K dispozícii sú aj režimy spúšťania zvárania 2T alebo 4T.

Prednosti zváračky

 • Malé rozmery a malá hmotnosť, pevná rukoväť.
 • Jednoduché ovládanie a orientácia v zadávaných parametroch. Želaný mód zvárania si vyberáte jedným tlačidlom v postupnosti. Celý pracovný cyklus je graficky znázornený a jeho jednotlivé fázy sú označené LED indikátorom. Vďaka tomu viete presne ktorý parameter práve nastavujete a aká je jeho veličina (prúd v [A], čas v [S], frekvenciu v [Hz] a časť z hodnoty v [%]. Na nastavovanie slúži dvojica otočných gombíkov a jeden troj-miestny zobrazovač (LED displej). Druhým tlačidlom si vyberiete režim spúšťania zváracieho cyklu 2T, alebo 4T.
 • Počas priebehu zvárania vás ovládací panej informuje o tom v akej fáze cyklu zvárania sa práve nachádzate, aká je jeho práve nastavená hodnota. V prípade času predfuku a dofuku sa spúšťa odpočítavanie a pri nábehu a dobehu prúdu sa zobrazuje nábeh resp. klesanie hodnoty prúdu.
 • Spoľahlivé bezdotykové vysoko-frekvenčné (HF) zapaľovanie elektrického oblúka Nie je tak potrebné dotýkať sa zváraného materiálu čím sa tak vyhneme možnému poškodeniu zváracej elektródy od žeravého kovu.
 • Signalizácia automatického vypnutia zváračky v prípade prehriatia a automatické spätné zapnutie po vychladení ventilátorom (cca 2 - 3 minúty).

Prehľad a význam jednotlivých parametrov pri zváraní metódou TIG

Proces - nastavenie požadovaného zváracieho procesu, TIG DC, TIG DC Pulz, TIG AC/DC, MMA.

Predfuk plynu - nastavenie času v rozsahu 0 - 3 sek. (Používa sa pre naplnenie horáka plynom pred zváraním, aby bolo možné začať zvárať už v ochrannej atmosfére plynu).

Štartovací prúd - nastavovanie veľkosti prúdu pre zapálenie elektrického oblúka (10 - 200 Amp).

Nábeh zváracieho prúdu - nastavenie času v rozsahu 0 - 10 sek. (Pre zabránenie poškodenia netaviacej sa elektródy a zabezpečenie mäkkého štartu zvárania).

Zvárací prúd - nastavenie hlavného zváracieho prúdu pri metóde TIG DC (10 - 200 Amp.).

Špičkový prúd - nastavenie prúdu pri metóde TIG DC Pulz (10 - 200 Amp.).

Dobeh prúdu - nastavenie času v rozsahu 0 - 10 sek. (Používa sa pre zmenšovanie zváracieho prúdu pred vypnutím. Umožní užívateľovi vyplniť kráter, ktorý by sa vytvoril na konci zvarovej húsenice.).

Koncový prúd - ukončí sa zváranie (regulačný rozsah 10-200A)

Dofuk plynu - nastavenie času v rozsahu 1 - 10 sek. (Čas nevyhnutný pre fúkanie ochranného plynu po ukončení zvárania pre chránenie zvarového kúpeľa a ochranu netaviacej sa elektródy. Zvyčajne by mala zostať po ukončení dofuku šedej farby.).

Frekvencia pulzovania - nastavenie pri metóde TIG DC Pulz v rozsahu 10 - 90%. (Slúži na zníženie vneseného tepla do zváraného materiálu a zúženie zvarového kúpeľa pre hlbší prievar pri väčších hrúbkach zváraného materiálu.).

Šírka pulzu - nastavenie (zaťažovateľ) pri zváraní TIG DC Pulz  v rozsahu regulácie 10 - 90%.

Nastavenie frekvencie TIG AC - nastavenie v rozsahu 20 - 200Hz. (V tejto frekvencii sa mení kladné a záporné napätie na volfrámovej elektróde čo rozbíja izolačný oxid na tavenine.).

Nastavenie vyváženia TIG AC - nastavenie v rozsahu  -40% do +40%. (Číslo vyjadruje percentuálny podiel zápornej časti periódy ku celkovému času periódy. V priebehu kladnej časti periódy prebieha odstraňovanie izolačného oxidu z povrchu kúpeľa. V zápornej časti periódy prebieha k prenosu tepla do zváraného kusa čo umožňuje jeho zváranie. Malé vyváženie zvyšuje čistenie od oxidu a veľké vyváženie zvyšuje prenos tepla do zváraného kusa.).

2T, 4T - nastavenie režimu spúšťania zváracieho cyklu. (2T dvojtakt - stlačením spínača horáka stroj začne zvárať, uvoľnením spínača horáka stroj prestane zvárať. 4T štvortakt - stlačením spínača horáka stroj začne zvárať a po jeho uvoľnení bude pokračovať. Pre skončenie zvárania je potrebne opäť stlačiť a uvoľniť spínač horáka.).

Použitie zváračky

 • Pre možnosť zvárania v režime TIG AC, je zváračka veľmi vhodná pre zváranie hliníka a jeho zliatin.
 • Pre možnosť zvárania v režime TIG DC Pulz, je vhodná najme pre zváranie tenkých plechov, trubiek, potrubí.
 • Pre možnosť nastavenia "mäkkého nábehu a dobehu" zváracieho prúdu je zváračka veľmi vhodná pre zváranie v polohách (hlavne potrubia).
 • Všestranné využitie pre výrobu, opravy i domácich majstrov.
 • Vhodná pre ľahké až stredné náročné práce.

Balenie obsahuje

 • Zvárací horák TIG (4 metrový)
 • Držiak elektród (kábel 3 metrový)
 • Ukostrovacia svorka (kábel 3 metrový)
 • Príslušenstvo k horáku: hubica (priemer 4, 5, 6 mm), klieštiny (1,6 a 2,0 mm), držiak klieštin, zadný uzáver - dlhý.

Špecifikácie


0185

Tabuľka vlastností

Záruka
2 roky
Modelová rada
WIN
Vstupné napätie
230V
Príkon 60%
7,1 KVA
Napätie na prázdno
56V
Maximálny zvárací prúd
200A
Minimálny zvárací prúd
10A
Zaťažovateľ 60%
200A
Priemer elektród (MMA)
max 4,0 mm
Používané elektródy (MMA)
bázické
hliníkové
inoxové
liatinové
rutilové
Krytie
IP21
Váha [kg]
8
Rozmer (d x š x v) [mm]
465 x 285 x 330
Vyhotovenie
Zvárací invertor

Špecifické referencie

EAN13
8583678860142

Prílohy


Stiahnuť

Produktový list - WIN 200 AC/DC

Produktový list k zváračke SOLUTION WIN 200 AC/DC

Stiahnuť (473.12KB)

Recenzie a komentáre


Komentáre (0)

Mohlo by vás zaujímať aj