Nabíjačka autobatérií DISCOVERY 120+
search
  • Nabíjačka autobatérií DISCOVERY 120+

Autonabíjačka HELVI DISCOVERY 120+ (12/24V)

143,00 €   s DPH

119,17 €   bez DPH

Štandardná doba dodania je 24 - 48 hod.

Nová generácia nabíjania. Invertorová mikroprocesorová plne automatická nabíjačka autobatérií na olovené údržbové, bezúdržbové, gélové, kalciové, AGM akumulátory. Napätie akumulátora 12/24V. Nabíjačky pre systém start stop.

Množstvo
Na skladePotrebujete poradiť?
Zavolajte nám.


+421 948 180 181
Po - Pi: 07:30 - 16:00

Popis produktu


Nová generácia nabíjania prostredníctvom invertorovej mikroprocesorovej nabíjačky autobatérií DISCOVERY 120. Využívajúcej najprogresívnejšie metódy procesu nabíjania. Nabíjačky autobatérii z radu DISCOVERY sú stredno-frekvenčné alebo vysokofrekvenčné prístroje riadené výkonným mikroprocesorom. Výhodou týchto nabíjačov je naviac malá hmotnosť, kompaktné rozmery a vysoká energetická účinnosť.

V nabíjačkách DISCOVERY je proces nabíjania riadený mikroprocesorom v troch úrovniach. Konštantný prúd, konštantné napätie a pulzné záverečné dobíjanie. Ukončenie nabíjania je automatické. Prúd je riadený tak, aby neprišlo k prehrievaniu akumulátora počas procesu nabíjania. Napätie je riadené tak, aby sa zamedzilo tvoreniu horľavých a zdraviu škodlivých plynov. Toto umožňuje nabíjať všetky druhy olovených akumulátorov, bezúdržbových, hermetických Gel a AGM. Sú určené aj pre nabíjanie systémov start - stop.

Nabíjačky sú elektronické bez napäťových špičiek na výstupe, takže nepoškodia elektroniku zariadení, ktorými je vybavené vozidlo. Akumulátor sa môže nabíjať bez odpojenia elektroinštalácie vozidla od akumulátora a nabíjať priamo v aute, tým pádom sa nevynulujú údaje uložené v aute, ako sú napríklad hodiny, autorádio alebo údaje z palubného počítača. Nabíjačky autobatérii z radu DISCOVERY sú plne automatické. Vhodné na nabíjanie a aj udržiavacie dobíjanie pre udržanie akumulátora v pohotovosti. Sú chránené proti preťaženiu a skratu. Tým že sú plne automatické sú veľmi obľúbené aj u laikov.

Autonabíjačka HELVI DISCOVERY 120 vyniká špeciálnym programom DESULFATIZÁCIA - regenerácia akumulátora.

Priebeh nabíjania

Skúška akumulátora a pred-nabitie

Pred začatím procesu nabíjania skontroluje napätie akumulátora, pre overenie, že spoje na akumulátore sú dobré a akumulátor je v stabilnom stave.

Desulfatizácia

Detekuje zasulfátované akumulátory. Pulzujúci prúd a napätie, odstraňujú sulfát z olovených dosiek akumulátora, čo spôsobuje obnovenie kapacity akumulátora.

Mäkký štart

Počiatočný test určí stav akumulátora. Pokiaľ je akumulátor silno vybitý, nabíjačka spustí stupeň Soft Start – Mäkký Štart. Začne sa nabíjanie zníženým prúdom pokým napätie akumulátora nedosiahne normálne podmienky pre nabíjanie.

Rozsah

Hlavný stupeň nabíjania, počas ktorého sa akumulátor nabije na väčšinu svojej pôvodnej kapacity. Počas tohto stupňa sa akumulátor nabije na 75 - 80% svojej pôvodnej kapacity. Nabíjačka dodáva maximálny prúd, pokým konečné napätie nestúpne na úroveň plného nabitia pre bežný akumulátor.

Absorpcia

Dokončí sa nabíjanie na úroveň takmer 100% pri konštantnom napätí, potom čo sa prúd zmenší na minimálnu úroveň.

Regenerácia

Vyberte režim "Recondition (obnova)", akumulátor sa bude nabíjať vyšším napätím kvôli obnove sulfatácie, čím sa predĺži životnosť akumulátora.

Analýza

Vyskúša, či akumulátor udrží nabitie. Akumulátory, ktoré neudržia zaťaženie, je potrebné vymeniť.

Priebežné nabíjanie

Nízke konštantné napätie, minimálny nabíjací prúd, akumulátor je plne nabitý. Slúži k udržaniu akumulátora v nabitom stave.

Impulzné nabíjanie

Udržiavanie akumulátora na 95-100% svojej kapacity. Nabíjačka monitoruje napätie batérie a dáva impulz pri nutné udržiavať batéria plne nabitá.

Zoznam funkcii

Informácia o type batérie je uvedená na technickom štítku batérie, prípade je uvedená v návode na obsluhu používanej batérie.

Špecifikácie


99000075

Tabuľka vlastností

Záruka
24 mesiacov
Modelová rada
DISCOVERY
Napájacie napätie
230V
Napätie akumulátora
12V
24V
Maximálny nabíjací prúd
8A
Displej
Áno
Kapacita nabíjaného akumulátora
180 Ah
Kapacita pre udržiavanie akumulátora
180 Ah
Regenerácia autobatérie (Desulfatizácia)
Áno
Počet nabíjacích krokov
9
Určené pre akumulátory
Batérie AGM
Batérie LiFePO4
Gélové batérie (Gel)
Olovené batérie (Pb)
So systémom Start/Stop
S technológiou Ca/Ca
Určené pre
Automobily
Dodávky
Plavidlá
Traktory
Váha [kg]
0,85
Rozmer (d x š x v) [mm]
235 x 100 x 60
Norma
61000-3-2,3
EN 55014-1-2
EN 60335-2-29

Špecifické referencie

EAN13
8056326740863

Prílohy


Stiahnuť

Produktový list - DISCOVERY 120+

Produktový list k nabíjačke autobatérii HELVI DISCOVERY 120 PLUS

Stiahnuť (1.64MB)

Recenzie a komentáre


Komentáre (1)
Hodnotenie

Mohlo by vás zaujímať aj